Natuzzi Editions je mladším sourozencem světově proslulé značky Natuzzi Italia. Stejně jako ona nese jméno zakladatele Pasquala Natuzziho, který se díky své vášni pro řemeslo a design vypracoval ze začínajícího čalouníka v malé dílně v italské Apulii na pozici světově uznávaného „krále sedaček“. První dílnu založil v roce 1956 a již v 70. letech se jeho jméno stalo synonymem špičkového italského designu. V 80. letech si Pasquale Natuzzi odvážnými návrhy barevných kožených sedaček podmanil USA a dnes jeho Natuzzi Style Centru spolupracuje s nejvýznamnějšími designéry z celého světa. Natuzzi věří, že kvalitní design patří do každého interiéru, a svou představou „demokratizace“ kvalitních sedaček spustil revoluci na nábytkářském trhu.
alt

Ideu „demokratizace luxusu“ nyní společnost Natuzzi posouvá ještě o kousek dál díky své řadě Natuzzi Editions. Sedačky Natuzzi Editions se rodí společně s nábytkem Natuzzi Italia v Natuzzi Style Centru a přímo v Itálii se také vyrábějí. Díky využití postupů vyvinutých již pro Natuzzi Italia však mohou být sedačky Natuzzi Editions cenově dostupnější.

alt

Natuzzi Editions nabízí nadčasový design, který lze dále upravovat na základě požadavků konkrétního interiéru. Modulární pohovky se přizpůsobují každému prostoru a možnosti jejich potahových materiálů zahrnují různé druhy kůží i textilií v nespočtu barev. 
alt

Za vstupem nábytku Natuzzi Editions do České republiky stojí Martin Duras, který přes svůj nízký věk není v oboru sedaček žádným nováčkem. Ve světě nábytku vyrůstal již od dětství, kdy trávil čas ve výrobně sedaček svého otce. Plně sedačkám propadl v roce 2007, kdy jako ani ne dvacetiletý založil společnost Phase, začal budovat své prodejny a svému otci zajistil odbyt výroby. Mladý obchodník stál u všech kroků produkce od návrhů přes jejich zhotovení až po prodej, za chodu se učil umění obchodu a jednotlivé procesy zdokonalil tak, že se po několika letech stal jedním z největších prodejců sedaček v Čechách a na Slovensku.

Otevření prodejny Natuzzi Editions popisuje Martin Duras jako splnění vlastního snu. „Na začátku budování značky Phase jsem hledal inspiraci na různých světových výstavách nábytku, kde jsem brzy natrefil i na značku Natuzzi Italia. Od prvního momentu mi bylo jasné, že Natuzzi je firma, která ve světě designu nábytku udává směr. Není se čemu divit, italská kultura má cit pro design a krásu zakódovaný ve své DNA. Od té chvíle byla značka Natuzzi mým ideálem.
alt
Obdiv italského stylu Durase neopustil ani po několika letech, a když se v roce 2017 na výstavě v Německu dozvěděl o Natuzzi Editions, bylo mu jasné, že sedačky v italském designu musí nabídnout také do českých a slovenských interiérů. Již rok poté otevřel první prodejnu Natuzzi Editions v České republice v Praze-Čestlicích a souběžně také pobočku v Brně. „Natuzzi Editions mě uchvátilo svým jednoduchým, a přitom promyšleným designem. Fascinovalo mě využití technologií, které posouvají zážitek z prostého sezení o stupeň výš, a schopnost designérů Natuzzi domyslet naše potřeby do posledního detailu. Věřím, že tyto kvality čeští zákazníci ocení,“ říká Martin Duras o otevření prodejny.

Natuzzi Editions je speciální řadou italské značky luxusních sedaček Natuzzi Italia. Nabízí prvotřídní design navržený nejlepšími světovými designéry. Všechny kousky Natuzzi Editions jsou vyráběné v dílnách Natuzzi v Itálii. Každou pohovku Natuzzi Editions je možné vyhotovit v nesčetných variantách, potahy lze vybírat z různých druhů a barev kůží i textilií. Prodejny Natuzzi Editions jsou nově otevřeny v Praze a v Brně.


alt