Lyžaři se dočkali, propojení severní a jižní strany Chopku nabízí pohodlí PDF Tisk Email
Pátek, 30 Listopad 2012 01:07

Všichni milovníci zimních radovánek se konečně dočkali. Po několika letech se propojila jižní a severní strana Chopku v Nízkých Tatrách, tak jako tomu bylo kdysi. Nyní ale návštěvníky čeká větší komfort a pohodlí. Tradičně oblečeného Liptáka i Horehronce vyvezly na vrchol dvě úplně nové komfortní lanovky - z jedné strany 15-místná sedačková lanovka a přítele ze severní stany kopce luxusní kabinková lanovka Funitel, která je určena pro 24 osob.

 

Její zajímavostí je upevnění kabiny na dvou lanech, což kromě zvýšení bezpečnosti dovoluje přepravu i ve větrném počasí. Systém umožňuje jízdu lanovky při rychlosti větru až do 120 km/hod.

„Tímto propojením jsme Jasnou povýšili na úroveň alpských středisek,“ míní Bohuš Hlavatý, předseda představenstva TMR.

Výstavba propojení začala už minulý rok v létě a předcházela jí náročná projektová příprava. Pro zajímavost až 165 000 výkresů formátu A4 s plochou 10 500 m2, které by představovaly plochu až dvou fotbalových hřišť.

Na vrcholu pak Lipták i Horehronec přivezli svoje místní delikatesy od sýrů až po uzeniny a navzájem si je vyměnili. Propojení požehnali i dva kněží z obou regionů.

Oficiální otevření zimní sezony bude sice až v sobotu, kdy si Funitel vyzkouší i veřejnost. „Poprvé v historii se otevření sezony odehraje bez sněhu, ale i přesto je pro návštěvníky připraven bohatý hudební program,“ uvedla marketingová manažerka Katarína Šarafínová.

A to není zdaleka jediná novinka, kterou v Jasné připravili  - kromě Funitelu na návštěvníky čeká i lyžařský výtah Twinliner. Pro návštěvníky je tak připraveno 45 km sjezdovek 

Ve Vysokých Tatrách prošla největší změnou Tatranská Lomnice. Mezi lyžaři oblíbená lanovka v Lomnickém sedle bude už v zimě kožená. Starou 2-sedačkovou lanovku jsme  vylepšili o komfortnější černo-stříbrné sedačky.

Pouhých 15 minut jízdy autem z Jasné a  40 minut z Vysokých Tater se nachází největší resort vodní zábavy na Slovensku Tatralandia.

Nejžhavější novinka v podobě haly Tropical Paradise je novou érou relaxace a zábavy pod Tatrami. Tropická hala ve tvaru mořské mušle otevřela své brány již v létě. Celkové dokončení přelomové investice Tropical Paradise je naplánováno už na začátek zimní sezony.

Aktualizováno Sobota, 01 Prosinec 2012 21:20
 

Reklama

Banner