Nevšední zážitek na zcela Reálných simulátorech PDF Tisk Email
Čtvrtek, 31 Březen 2016 21:07

Stát se pilotem Boeignu 737NG nebo věrné kopie stíhačky F16 Fighting Falcon, splnit si svůj dětský sen na můstku ponorky z 2. světové války či řídit formuli nebo vrtulník, nebylo nikdy jednodušší. Užijte si nevšední zážitek VE VZDUCHU, NA SILNICI nebo POD VODOU, stačí si vybrat jeden z osmi simulátorů.

Dva simulátory Formule 1 s možností závodit proti sobě s doplňkovým instruktorem a testovacím jezdcem Formule 1 Janem Charouzem. Oba mají opět vizualizaci s půlkruhovou projekcí 180 stupňů pro dokonalý zážitek nebo profesionální trénink. Je tak možné porovnat vaši závodní stopu s Janem Charouzem a zjistit s ním v telemtrii, kde děláte chyby na velké části okruhů velkých cen Formule 1.

Závodní speciál s plně pohyblivou základnou byl nově vyladěn Janem Charouzem tak, abychom dosáhli ideálního vnímání pohybu z jízdy. Je možné vyzkoušet nejen silniční speciály, ale i Rallye závody. Simulátor je opět vyvinutý a patentovaný týmem Simulation of Reality.

V Evropě ojedinělý simulátor ponorky z 2. světové války s možností průsaků vody je novinkou otevřenou koncem roku 2014. Jeho vývoj zabral týmu Simulation of Reality véce nežli 2 roky. Zjednodušený velící můstek ponorky pro tři zákazníky v rolích kapitán, zbraňový důstnojník a kormidelník. Simulátor je formou zážitku určen širové veřejnosti a přibližuje atmosféru ve které se námořníci nacházeli. Jeho periskop je plně funkční a kapitán je tím, kdo velí. Právě na něm záleží úspěch celé mise.

Plně pohyblivý vojenský vrtulník Ka-50

Pohyblivá základna ve 4 volnostech pohybu (4DOF) se siloupřes 2G. Vizualizace tvořená třemi Full HD LED panely nebovariantě s virtuální helmou. 5-ti kanálový zvukový systém sesubwooferem. Zjednodušené ovládání vhodné prozačátečníky. Útočný vrtulník Kamov Ka-50 včetně možnostiboje. Chcete létat jako vojenští piloti vrtulníku s pocitemskutečného pohybu zprostředkovaný naší pohyblivou základnou? Se zjednodušeným ovládáním si vyzkoušíte jak pilotovat létající pevnost dvourotorového vrtulníku Kamov Ka-50 naposledním modelu pohyblivého simulátoru Motion Sim 2.generace vyrobenou v roce 2014. Tento trenažér je unikátnídíky jeho komponentům, ať už se jedná o čtyřiprůmyslové motory Siemens (každý o výkonu 750W).Umíme tak zprostředkovat iluzi pohybu s přetížením 2G vjeho 4 rovinách tzv. 4DOF. Náklony do všech stran srozsahem pohybu 50°, zdvih plošiny o 50cm a nekonečnourotaci kolem vlastní osy. Vizualizace je zakřivený 4K LCDpanel o velikosti 55" a rozlišením 3840x2160 pixelů. Zvuk je 5+1 s mohutným subwooferem pod sedačkou. 

Stíhačka F16 Fighting Falcon

Staňte se na chvíli vojenským pilotem na moderní plně bojové stíhačce F16 s možností využít armádního pilota. Dokonalá 7 metrů široká 180° projekce, reálné síly v řízení, plně funkční kokpit s replikou HOTASu jako ve skutečnosti. 

Chcete létat jako skuteční vojenští piloti? Zážitkem na simulátoru F16 Fighting Falcon vás provedou instruktoři nebo volitelně skuteční piloti z 211. taktické Tygří letky armády ČR létající na stroji JAS-39 Gripen. Na tento zážitek si můžete vzít další 3 diváky, ale létat může pouze osoba uvedená na voucheru. F16 je nejrozšířenější jednomotorový víceúčelový stroj současnosti. Jeho ovládání je řešeno stejně jako u Gripenu, elektronicky přes počítač, který ovládá flaperony (letoun je sám o sobě nestabilní a počítač za letu řídí stabilizaci) nebo nastavení vztlakových klapek, ale přistát s ním vyžaduje zkušenost. Po usednutí do kokpitu stroje se budete cítit jako ve skutečném letounu a to především díky polokruhové projekci s vysokým rozlišením, která vám umožní kompletní rozhled. Samotný vzlet v rychlosti přes 300km/hod. nevyžaduje zvláštní úsilí díky mohutné síle motoru, který umožňuje dosáhnout výšky několika tisíc metrů doslova během okamžiku. Poukazem na zážitek na tomto simulátoru poskytnete dárek, díky kterému váš blízký nemusí již jen obdivovat stíhačky na leteckém dni, ale pozná stresové situace bojových pilotů a jejich řešení v doprovodu profesionálního instruktora.

1

Boeing 737 New Generation 

Vyzkoušejte si řídit velké dopravní letadlo BOEING jako opravdový pilot. Reálný kokpit s dokonalou 180° projekcí. K výběru až 24.000 letišť po celém světě jako je Madeira, Innsbruck, Kai-Tak, St. Maarten a další dle délky zážitku. Individuální zážitek s vaším doprovodem.

Zážitek pilotem Boeingu 737NG na zkoušku je vhodný dárek pro laika i zkušeného pilota. Na tento zážitek si můžete vzít další 3 diváky, ale létat může pouze osoba uvedená na voucheru. Toužili jste někdy řídit nejmodernější Boeing řady 737? Připoutejte se prosím, váš let v roli kapitána trenažéru dokonalé repliky kokpitu Boeingu 737NG (Nové Generace) s výhledem z okna pro cestující ve dvou řadách business třídy právě začíná. S profesionálním obchodním pilotem absolvujete předletovou přípravu, nahodíte motory a akcelerujete. Po dosažení rychlosti rotace, přibližně kolem 270km/hod. přitáhnete za berany a již jen cítíte setrvačnost 70-ti tunového kolosu ve vzduchu. Přístroje vás vedou ke každé potřebné výchylce do řízení, aby vás nejmodernější Boeing 737NG poslouchal na povel. Instruktor vám za letu vysvětluje následující kroky a pomáhá s ovládáním mnoha přepínačů, protože Boeing 737NG se na rozdíl od svého konkurenta Airbusu A320 chová se stejnou logikou jako tradiční letadlo. Počítače nezasahují do řízení s každou chybou pilota, ale nechají ho provést libovolný manévr, a proto se můžete dostat i do vážnější situace a zažít opravdový zážitek nejen při vzletu, ale i při přistání na více jak 24.000 letišť světa.  K dispozici jsou i adrenalinové balíčky Zachraňte let Boeing 737NG.

Letecké katastrofy

Události ze 3 nejzajímavějších leteckých nehod po světě i v ČR v kokpitu Boeingu 737NG. 1.vysazení motoru po vzletu, 2. přistání bez motorů, 3. řízený let do terénu. Individuální zážitek s vaším doprovodem.

Zážitek je věnovaný všem, kteří sledují dokumenty o leteckých nehodách. S vaší aktivní účastí za kniplem letounu Boeing 737NG si ukážeme, jak zvládnout pilotáž na základě reálné předlohy všech tří scénářů s vysvětlením všech kroků. Pokusíme se rekonstruovat poslední nehodu a zabránit srážce přerušením přiblížení o několik osudových vteřin dříve.

1. nehoda: vysazení jednoho motoru po vzletu: B-757, Manchaster Ringway 29.4.2007 došlo těsně po vzletu k nasání ptáka do pravého motoru a jeho následnému požáru. Posádka pokračovala ve stoupání a provedla nouzové postupy k jeho uhašení. Po několika minutách přistála s jedním pracujícím motorem zpět na letišti.

2. nehoda: vysazení všech motorů: B-767, Air Canada, 23.7.1983. Při letu na trati Otava – Edmonton došlo po spotřebování paliva k vysazení obou motorů. Posádka pokračovala klouzavým letem a přistála na letišti Gimli (Kanada). Příčinou byla závada na indikátorech množství paliva společně s nedostatečnou zásobou paliva pro daný let.

3. nehoda: nezvládnuté přiblížení dle přístrojů: DC-9, Adria, 30.10.1975. Letecká havárie u pražského Suchdola při návratu letounu z Jugoslávie, kterou zviditelnil poslední díl seriálu Sanitka. Nedodržení trajektorie letu, proklesání pod výšku rozhodnutí, a to do úrovně 100 m pod práh dráhy asi 60 m nad hladinou Vltavy způsobil náraz letounu u kterého se piloti bohužel příliš pozdě snažili přerušit přiblížení na Pražské letiště Ruzyně.

Prostory v Praze na Zličíně poskytují pohodlí s leteckým barem, výstavou modelů vybraných simulátorů. Dále speciálně hlukově uzavřené místnosti jednotlivých simulátorů se vzduchotechnikou a individuálně nastavitelnou klimatizací.

Uboat1

 

 

 

 

 

 

www.realne-simulatory.cz

Aktualizováno Čtvrtek, 31 Březen 2016 22:08
 

Reklama

Banner