Klára Spilková září na golfovém nebi, vyhlášena opět nejoblíbenější golfistkou ankety Golfista roku PDF Tisk Email
Sobota, 12 Březen 2016 18:15

Klára SPILKOVÁ dokazuje, že není jen první dámou českého golfu, je už podruhé i jeho královnou mezi všemi hlasujícími, kteří se zapojili do ankety GOLFISTA ROKU 2015. V součtu hlasů veřejnosti a sportovních novinářů se stala absolutní vítězkou ankety.

 

Kategorii amatérských golfistů tentokrát mezi ženami ovládla Sára KOUSKOVÁ, svěřenkyně Slavíček Golf Academy, která na sebe v loňském roce upozornila vítězstvím mezi ženami na Mezinárodním mistrovství Rakouska a úspěšným startem v družstvu na Mistrovství Evropy hráček do 18 let na brněnské Kaskádě. Na druhém místě se umístila Kateřina Vlašínová z golfového klubu Austerlitz, třetí Kristýna Frýdlová z golfového klubu Erpet Praha.

Mezi muži si pro titul amatérského golfisty roku došel karlovarský rodák Vítek NOVÁK z golfového klubu Karlovy Vary. Historický první český amatérský hráč, který dokázal projít cutem na turnaji European Tour a 19. hráč loňského Mistrovství Evropy mezi muži, které se uskutečnilo na slovenském Penati a člen evropského týmu Jacque Leglise Trophy z roku 2014. Druhé místo si nakonec odnesl loňský vítěz Jakub POKORNÝ z golfového klubu Erpet Praha, třetí se umístil Jiří ZUSKA mladší z golfového klubu Podbořánky.

Anketu profesionálních hráčů již podruhé ovládla česká profesionální hráčka Klára SPILKOVÁ. Stabilní česká hráčka a členka Ladies European Tour má za sebou nejúspěšnější sezonu mezi profesionálkami a v roce 2015 se umístila na 21. místě žebříčku Order of Merit. Jako jediná hráčka se pravděpodobně zúčastní i letošních letních olympijských her v Rio de Janeiro a jejím snem je nést českou národní vlajku při slavnostním nástupu všech sportovců. Druhé místo nakonec získala Lucie HINNEROVÁ z resortu Kaskáda, třeří se umístilaŠideri VÁŇOVÁ z golfového klubu Erpet Praha.

Mužskou kategorii získal po zásluze nejlepší český profesionální hráč loňského roku Filip MRŮZEK. Hráč, kterému se po 21 letech podařilo navázat na úspěšný cut Jiřího Jandy a historicky první český hráč, který si třetím místem na turnaji Pro Golf Tour v Egyptě získal body do oficiální světového golfového žebříčku. V loňském roce také šestkrát ovládl českou PGA Tour, stal se vítězem Order of Merit a úspěšně prošel až do finálové fáze Q-school European Tour ve Španělsku. Na druhém místě se umístil Jan CAFOUREK, třetí pak Lukáš TINTĚRA.

Pro zvláštní cenu partnerů večera si tentokrát osobně došel mezinárodní rozhodčí Michael JON. Uznávaný mezinárodní rozhodčí, který dnes patří mezi evropskou špičku a je jedním ze stálých rozhodčích na Ladies European Tour, šéfredaktor časopisu ForGolf a člověk, který golf reprezentuje nejen v Česku, ale dnes již po celém světě.

Cenu sportovních novinářů za rok 2015 získal po zásluze majitel promotérské společnosti Relmost a organizátor turnajů European Tour a Challenge Tour v České a Slovenské republice Petr DĚDEK. Do České republiky v roce 2012 nejprve vrátil European Challenge Tour, o dva roky později pak i European Tour. Historicky poprvé se mu podařilo na turnaj v České republice získat bývalou světovou jedničku a světového formátu, kterým je Lee Westwood. I přes skeptické prognózy bude jeho společnost Relmost letos pořádat již pátý turnaj Challenge Tour a třetí European Tour .

Večer již podruhé, stejně jako v loňském roce v moravské Lednici, moderoval Libor Bouček, který hned v úvodu tlumočil zdravici prezidenta České golfové federace Zdeňka Kodejše. Ceny na pódiu předávali Miss Caddy Lucie Vlašínová, Miss Golf Edita Urbanová, profesionální golfistka Šideri Váňová, modelka Kateřina Průšová, Miss České republiky 2004 magistra Jana Doleželová a sportovní komentátor České televize Vojtěch Bernatský. O příjemnou atmosféru v hotelu Grand Hotel Ambassador Vary se tentokrát postarali Felix Slováček a Světlana Nálepková. V rámci večera došlo i na charitativní akci, předání šeku nadaci Leontýnka promotérem večera Theodorem Dollanským ze společnosti THEMA TRADE a Janem Hrubešem z projektu GOLFISTA ROKU.

O anketě GOLFISTA ROKU

Anketa GOLFISTA ROKU patří mezi nejvýznamnější sportovní soutěže v ČR. Je nejširší soutěžní platformou v golfu, kde si sami hráči volí ty nejlepší ze svého středu. Základem nominací jsou oficiální žebříčky ČGF a výsledky PGA. Do ankety přispívají amatérští i profesionální hráči, sportovní kluby  a trenéři. Své místo mají i hlasy z řad široké veřejnosti mezi fanoušky, kteří se o golf zajímají a každým rokem se zapojují do hlasování o nejlepších českých golfistech. Jedna z nejprestižnějších cen ankety je Cena sportovních novinářů, kde se volí nejlepší hráčka a hráč českého golfu ve smíšené kategorii pro amatérské a profesionální hráče.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ANKETY

GOLFISTA ROKU 2015

CENA PARTNERŮ ANKETY

Michael  JON

mezinárodně uznávaný rozhodčí

AMATÉR - ŽENY

1. Sára KOUSKOVÁ

2. Kateřina VLAŠÍNOVÁ
3. Kristýna FRÝDLOVÁ

AMATÉR - MUŽI

1. Vítek NOVÁK

2. Jakub POKORNÝ
3. Jiří ZUSKA jun.


PROFESIONÁL - ŽENY

1. Klára SPILKOVÁ

2. Lucie HINNEROVÁ
3. Šideri VÁŇOVÁ

PROFESIONÁL - MUŽI

1. Filip MRŮZEK

2. Jan CAFOUREK
3. Lukáš TINTĚRA

CENA SPORTOVNÍCH NOVINÁŘŮ

Petr DĚDEK

organizátor turnajů European Tour a Challenge Tour v ČR a SR

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ ANKETY

Klára SPILKOVÁ

Aktualizováno Pondělí, 14 Březen 2016 19:18
 

Reklama

Banner