Favorit v novém showroomu představil ‚boha času‘ Cronos PDF Tisk Email
Středa, 17 Únor 2016 11:53Společnost Favorit otevřela včera večer v Pavilonu na pražských Vinohradech nový showroom a představila čtvrtý model kola vyráběného opět na míru zákazníkovi s názvem Cronos. Slavnostní otevření si nenechali ujít mimo jiné herečka Zdenka Procházková,  zpěvák Pavel Vítek a také přední český designér Petr Novague, který se podílí na podobě nových Favoritů.

Ředitel Favoritu Richard Galovič osobně představil Cronos – první krosové kolo z dílny Favoritu, s nímž je snadné vyjet i do lehkého terénu.

Stejně jako ostatní modely Favoritu se i Cronos vyrábí na míru ve čtyřech barvách – perleťově bílé a červené a v modré a zelené metalíze. Majitelé mají na kole pod lakem vyvedený štítek se svým jménem. Na návrhu Cronosu se opět podílel přední český designér Petr Novague.Nový showroom navrhl architekt Martinem Laho. „V novém showroomu dostanou zákazníci špičkový servis. Můžou si osahat a vyzkoušet všechny čtyři modely našcih kol, podívat se do historie Favoritu a ve ‚Favorit labu‘ je přesně změříme a kolo objednáme,“ řekl Richard Galovič, ředitel firmy Favorit Czechoslovakia.Nový model Cronos, jehož název vychází ze jména boha času v řecké mytologii, má jako ostatní kola Favoritu (Aviator, BigBoss a Diamante) lehký karbonový rám, je vybavený špičkovými technologiemi. Konstrukce vychází ze současné modelové řady Favoritu, kola jsou osazená terénními pneumatikami o šířce 35 mm a řídítka jsou sportovní, lehce prohnutá. Cronos váží deset kilogramů a řemen místo řetězu a vyspělá převodovka poskytují snadnou, tichou jízdu bez potřeby mazání. Převodovka má osm stupňů v mechanické verzi a jedenáct stupňů v elektronické verzi. Hydraulické kotoučové brzdy zajišťují spolehlivé zastavení za každého počasí. Cronos má kožená madla i sedlo, které se tvarově přizpůsobí pozadí majitele či majitelky, a dynamo v předním kole pohání v konstrukci zabudovaná světla a zvonek. Kola lze také vybavit blatníky a nosičem cyklistických zavazadel.

Více informací naleznete na www.favorit.cz.

Detaily nového Cronosu:

 1. Jizdní pozice – sportovně rekreační v mírnem předklonu
 1. Material rámu – karbon
 1. Představec – frézovaný z vysokopevnostního leteckeho duralu AL7075 se zabudovaným světlem
 1. Sedlovka – frézovaná z vysokopevnostního leteckeho duralu AL7075 se zabudovaným světlem
 1. Řídítka – hliníková jemně ohýbaná
 1. Sedlo – ručně vyráběné celokožené sedlo s titanovou konstrukcí, nebarvené, nelakované
 1. Madla – ručně vyráběné celokožená madla, nelakovaná
 1. Zadní náboj – Shimano Alfine 8 nebo 11 převodů
 1. Počet převodových stupňů – 8 pro mechanické řazení (rozsah převodovky 307 %), 11 pro elektronické řazení (rozsah převodovky 409 %)
 1. Řazení – mechanické nebo elektronické
 1. Pohon – karbonový řemen CDX, primární převod řemenice 50/26 zubů
 1. Kliky – Alfine Hollowtech, délka 170mm
 1. Přední náboj – Alfine s 3W dynamem Shimano
 1. Brzdy – hydraulické kotoučové brzdy Shimano
 1. Ráfky – dvojité hliníkové leštěné
 1. Výplet kol – odlehčený
 1. Hlavové složení – Ahead Road
 1. Pneu – 35-700C se zvýšenou ochranou proti defektu od značky Rubena
 1. Pedály – dvoustranné pedály, z jedné strany klip SPD, z druhé rovná plocha pro použití s bežnou obuví
 1. Hmotnost – kolem 10 kg
 1. Cena – 64 700 CZK (mechanická převodovka); 101 400 CZK (elektronická převodovka)
Aktualizováno Neděle, 21 Únor 2016 12:12
 

Reklama

Banner