Sportovní hodinky: pomáhájí lyžařům zjistit rychlost i projetou vzdálenost. PDF Tisk Email
Čtvrtek, 05 Leden 2012 00:02

Sjezdové i běžecké lyžování patří mezi sportovní disciplíny, kde je běžnými metodami velice těžké vyhodnotit rychlost nebo skutečně projetou vzdálenost.

 

Sportovní hodinky s GPS se proto mezi lyžaři velice rychle stávají oblíbeným tréninkovým nástrojem. Moderní GPS hodinky se od běžných sportovních hodinek již neliší ani velikostí, ani hmotností. Na rozdíl od běžných hodinek ale poskytují mnohem více informací, včetně možnosti měření tepové frekvence a kompletního záznamu projeté trasy.

Záznam, který hodinky během tréninku nebo závodu pořizují, je možné přenést a podrobně vyhodnotit na displeji počítače a sdílet s kamarády pomocí internetového tréninkového deníku. Běžci na lyžích ocení modely s funkcí Virtuálního tréninkového partnera, která umožňuje uložit proběhnutou trať, na které můžete příště soupeřit se svým vlastním výkonem. V jakémkoliv místě trati pak vidíte, kolik metrů a vteřin čítá váš náskok nebo ztráta oproti minulému výkonu.

Srovnání sama se sebou je přitom jedním z nejefektivnějších způsobů zlepšení. Funkce hodinek se přitom neomezují jen na lyžařské disciplíny, stejným způsobem jsou v létě využitelné i pro běh nebo cyklistiku. Zjistit, kolik kilometrů za rok najedete na lyžích, na kole nebo kolik uběhnete, je pro GPS hodinky hračkou. Stačí v tréninkovém deníku zvolit období a program vám vše sečte s neúprosnou přesností.

Cena Forerunner 110 je 3.990 Kč

Cena Forerunner 210 je 4.990 Kč

Aktualizováno Čtvrtek, 05 Leden 2012 00:20
 

Reklama

Banner