Vyhrajte nové soubory her Povím ti to a Vymyslím to inspirované vzdělávací metodou Montessori, ta usnadní dětem vstup do první třídy PDF Tisk Email
Neděle, 25 Říjen 2020 19:13

Povim ti to

Edukativní soubory her Povím ti to a Vymyslím to rozvíjejí zábavnou formou dovednosti dětí, které potřebují ke zvládnutí učiva v první třídě. Hry jsou vhodné nejenom pro domácí aktivity dětí s rodiči, ale také jako výukový materiál v mateřských školkách, školách nebo ve školních družinách. Návod obsahuje tipy, jak obměňovat styl hry dle rozvíjejících se schopností dítěte.

 

Soubory her navrhla se svým týmem Andrea Šindelářová, zkušená pracovnice vývojového oddělení rodinné firmy EFKO karton s.r.o., a vyrobily je šikovné ruce z Vysočiny. Soubor her „Povím ti to“ je zaměřen zejména na rozvoj slovní zásoby, trénování verbální komunikace, orientace v čase a hledání souvislostí - to vše v rámci jednotlivých tematických her: Roční období, Skokem rokem, Hej postřeh, Co se stalo, Pexeso, Loto, Baron Prášil, Šrouby do hlavy, Kdy to bylo, Básnička. Soubor her „Vymyslím to“ je pro změnu zaměřen na procvičování počítání, logického myšlení, koncentrace a paměti. A to také v deseti tematických hrách: Logická řada, Ruleta, Postupka, Sestupka, Kolik, Mozkovna, Kdo má víc, Početní pexeso, Do toho a Zlatá šestka.

„Naše edukativní soubory her se již roky řadí mezi nejoblíbenější položky. Rodiče nebo učitelé nemusí disponovat deseti krabicemi s jednotlivými hrami, ale vše mají pěkně pohromadě. Děti se k takovým hrám rády vracejí, protože pokaždé v nich objeví něco nového,“ uvádí Miroslav Kotík, majitel firmy EFKO – karton s.r.o. „S našimi produkty se hodně zaměřujeme na děti předškolního a mladšího školního věku. Vývojové oddělení firmy čerpá nejen ze svých profesních zkušeností, ale i z nenahraditelných zkušeností s vlastními dětmi. Nedílnou součástí práce EFKA při přípravě novinek je také intenzivní spolupráce se speciálními pedagogy a dalšími odborníky,“ dodává Miroslav Kotík.

Povim ti to Vymyslim to

"Na nových souborech her Vymyslím to a Povím ti to velmi oceňuji to, že hry namísto kreslených obrázků obsahují fotografie, takže si děti jednodušeji spojí reálnou věc s věcí na kartičce. Děti během chvíle pochopí pravidla her. Nejen, že si upevní vztah v kolektivu, ale také si užijí spoustu zábavy při vymýšlení příběhů nebo seřazování obrázků dle dané časové osy. Já jako pedagog pak naopak oceňuji to, že obě dvě hry mají nespočet různých variací, tím pádem ušetří čas při vymýšlení nových zábavných způsobů výuky,“ uvádí Mgr Jiří Dvořák, dlouholetý pedagog na prvním stupni ZŠ.

Že už je školní rok v plném proudu? To přece vůbec nevadí. Nové soubory firmy EFKO Povím ti to a Vymyslím to jsou velmi dobrou doplňkovou aktivitou dětí v průběhu celého školního roku. V době, kdy většina rodičů hledá vhodné pomůcky pro zábavné vzdělávání při distanční výuce, jsou soubory tou správnou volbou pro všechny předškoláky a prvňáčky.

Hra Vymyslím to je soubor 10 didaktických pomůcek zaměřených na procvičování:

  • počítání
  • logického myšlení
  • koncentrace
  • verbální komunikace
  • paměti

povim ti to vymyslim to2

Hra Povím ti to je soubor 10 didaktických pomůcek zaměřených na:

  • rozvoj slovní zásoby
  • trénování verbální komunikace
  • hledání souvislostí
  • orientaci v čase
  • procvičování paměti

Povim ti to

https://www.youtube.com/watch?v=iL755SZ2-_Y

Odpovězte správně na soutěžní otázku a 5 z vás vyhraje jednu z těchto nových her Povím ti to a Vymyslím to.

Sotěžní otázka:

Společnost EFKO pomáhá bojovat proti koronaviru! Nákupem kterého výrobku společnosti EFKO podpoříte ty, kteří jsou v první linii?

 

Správnou odpověď posílejte na emailovou adresu       Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript do 20. prosince 2020 s uvedením vaší odpovědi, jména a emailové adresy.

Do předmětu emailu nezapomeňte uvést "EFKO"

5 výherců bude informováno emailem  (Vyhrává 50., 100., 200., 300.  a 450. správná odpověď).

Více informací: www.efko.cz

Aktualizováno Středa, 28 Říjen 2020 20:19
 

Reklama

Banner