Růžové diamanty vyvolaly šílenství. Neodolali ani v ateliéru ALO diamonds PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hel   
Pátek, 30 Prosinec 2022 15:57

alt

Jsou ztělesněním krásy, luxusu, a navíc jsou vzácné. Nejsilnější hodnoty, za které sběratelé platí ohromující sumy. Nejprestižnější klenotnická firma v Čechách a na Slovensku ALO diamonds právě otevřela jako vůbec první česká značka v historii svoji 11.pobočku na nejlepší adrese – v Pařížské ulici v Praze. Butik navrhl světoznámý designér Marcel Wanders, interiér zdobí například holandské koberce nebo lustry z Francie (Baccarat) a Itálie.

Ve své nejnovější kolekci Touch of Pink byl v Praze v butiku ALO diamonds na Pařížské představen jako hightlight raritní růžový diamant, jaký na území České republiky ještě nebyl k vidění. Ve světě je takových diamantů minimum,  a proto se jedná o výjimečný investiční šperk, a to v podobě prstenu lemovaného 12 růžovými diamanty a dvěma bílým diamantovými kapkami, jehož hodnota je více než 17 milionů Kč.


 

Ať představivost pracuje

Od doby, kdy australské doly ohlásily ukončení těžby růžových diamantů, po nich svět blázní. Růžový 1ct diamant výjimečné kvality a čistoty cestoval do pražského ateliéru ALO diamonds z Austrálie a jeho hodnotu i jedinečnost potvrzuje mezinárodní certifikát. „Specializujeme se na investiční šperky a růžových diamantů této kvality je na světě minimum,“ říká klenotník Alojz Ryšavý. Takovéto krásné a vzácné drahokamy se draží jenom na burzách, kam mají přístup pouze ověření klenotníci. Na koupi prstenu ALO diamonds se vzácným 1ct růžovým diamantem, jaký ještě na území ČR nebyl k vidění, je již několik vážných zájemců. Hodnota investičního šperku s centrálním růžovým 1ct diamantem, který je lemovaný 12 růžovými diamanty a dvěma bílými diamantovými kapkami je více než 17 milionů Kč. Budoucí kupec kromě výjimečného vkusu prokáže i investorský talent. Růžové diamanty jsou extrémně vzácné a jejich cena neustále roste.

alt
Nejdražší a okouzlující

Rostoucí cenu růžových diamantů dlouhodobě vykazuje index Fancy Color Diamond výzkumné nadace Fancy Color Research Foundation. Za tuto dekádu rostly ceny růžových diamantů o 116 procent, ještě více pak v posledním roce vlivem pandemie. Pokud se podíváme na posledních dvacet let, tak cena růžových diamantů stoupla celkem o 500 procent! Dosahují i dvacetinásobek ceny bílého diamantu. Kráse barevných diamantů dává vyniknout kvalitně a precizně zpracovaný brus, který jeho cenu zvyšuje. Právě tvar hrušky neboli kapky svědčí něžné růžové barvě a zároveň i opticky přidává na velikosti. Růžová diamantová kapka upoutá ať už jako solitér, anebo obklopená jemnými bílými diamanty.

„Čím je barva sytější a rovnoměrně rozložená, tím je drahokam cennější. Krásu samozřejmě dotváří excelentní brus. Nejoblíbenějšími tvary v případě růžových diamantů jsou emerald, briliant, hruška anebo ovál,“ dodává Alojz Ryšavý.

Sběratelská vášeň

I ten nejdražší diamant v současnosti je růžový. Má název Pink Star a velikost 59,60 karátu. V roce 2017 za něj v dražbě zaplatil jeho majitel 71,2 milionů amerických dolarů. V loňském listopadu se v aukční síni Sotheby´s netrpělivě očekávala dražba vzácného růžového diamantu Spirit of Rose objeveného v ruském dole Alrosa o váze 14,83 karátu. Aukce skončila na rekordní částce 26,6 milionů amerických dolarů. Na vzácné růžové kousky čekají sběratelé roky a jejich čekání bude stále delší, protože hlavní světový zdroj produkce růžových diamantů, australský důl Argyle, byl koncem roku 2020 uzavřen. Odborníci se shodují, že s klesající globální produkcí se růžové diamanty stávají extrémně vzácné a čím dál cennější. Slova odborníků probouzejí dravost sběratelů a milovníků investic do diamantů či šperků s investičními diamanty.

Aktualizováno Neděle, 01 Leden 2023 17:02
 

Reklama

Banner