Nové šampaňské Champagne H.Blin na českém trhu PDF Tisk Email
Pondělí, 02 Říjen 2023 05:53

alt

Bublinky, které vám zpříjemní každý den i každou oslavu. To je Champagne H.Blin, nová značka na českém trhu, která nabízí prvotřídní šumivá vína. Vyzkoušejte a uvidíte sami. Šumivá vína jsou stále populárnější a není to náhoda. Jsou ideální pro relaxaci po náročném dni nebo pro oslavy speciálních příležitostí. Nová značka Champagne H.Blin vám dodá šumivou dokonalost do sklenice a do vaší domácnosti.

 

Champagne H.Blin je francouzské šampaňské z údolí řeky Marny. Jeho domovem je vesnička Vincelles, která má své vinařské dědictví zapsané přímo ve jméně, odvozeném z latinského vini cella, což v překladu znamená vinný sklep. V okolí vesnice je vysázeno na 110 hektarů vinic, přičemž nejvíce se zde pěstuje odrůda Meunier (70 %), dále pak Chardonnay (16 %) a Pinot Noir (14 %). Pro zdejší vinařství je velmi důležitá udržitelnost a ochrana životního prostředí, díky čemuž se několik hektarů vincelleských vinic může pyšnit označením bio.

A co vlastně znamená H.Blin? Skrývá se pod tím Henri Blin, výrobce z dlouhé linie vinařů, který sjednotil producenty vína z oblasti Vincelles a pod jehož značkou se místní šampaňské nyní prodává.

alt

H.Blin Champagne brut Tradition je základní šampaňské, které minimálně dva roky dozrávalo k dokonalosti na kalech. Jedná se o kombinaci odrůd Meunier (80 %) a Chardonnay (20 %). Vůně tohoto champagne je bohatá na ovocné tóny jako rybíz, broskve nebo meruňky, chuť je šťavnatá a harmonická. Na www.1er.cz pořídíte H.Blin Champagne brut Tradition za 855 Kč.

H.Blin Champagne Blanc de Noirs extra brut obsahuje pouze víno z hroznů odrůdy Meunier. Má světle zlatavou barvu a ve vůni ucítíte tóny bílých květů a červeného ovoce za dozvuku briošky a másla. V chuti H.Blin Champagne Blanc de Noirs extra brut vás zaujme sadové ovoce, červený rybíz a pražené oříšky. Seženete na www.1er.cz za 1 215 Kč.

alt
Aktualizováno Pondělí, 02 Říjen 2023 07:53
 

Reklama

Banner