Síť stylových restaurací Bagel Lounge zahájila spolupráci se španělským michelinským šéfkuchařem Kiko Moya PDF Tisk Email
Středa, 26 Říjen 2022 17:15

alt

Síť stylových restaurací Bagel Lounge zahájila spolupráci se španělským obhájcem dvou prestižních michelinských hvězd a majitelem luxusní španělské restaurace L´Escaleta. Kiko tak doplňuje řadu špičkových profesionálů v oboru gastronomie, kteří s restaurací úzce spolupracují. Pro podzimní a zimní sezónu svým jménem podepisuje recepty na tři skvělé bagely, které vytvořil pro všechny milovníky chlebových dobrot.

V gastronomickém světě je Kiko Moya hvězda. Svou kuchyni prezentuje především moderními trendy, dynamikou a kvalitou surovin. Stejně tak je tomu i u sítě stylových restaurací Bagel Lounge, která se specializuje na širokou nabídku domácích ručně vyrobených bagelů a podle nestranného hodnocení Tripadvisoru patří mezi nejoblíbenější gastro podniky v Karlových Varech, v Chebu i Františkových lázních.

 

„Věříme, že i díky skvělým receptům od Kiko Moya se nám podaří pokračovat v naší snaze poskytovat hostům jedinečný gastronomický zážitek,“ říká Kristýna Gabalcová, manažerka komunikace sítě Bagel Lounge a dodává: „Těsto na bagely si pečeme přímo sami nebo spolupracujeme s kuchaři oceněnými michelinskou hvězdou. V minulosti tomu tak bylo například s Radkem Kašpárkem, Hakanem Thorntsromem nebo Benediktem Faustem. Každý bagel je ručně dělaný unikát.“ Sám Kiko dodává, že nevytvářel žádný složitý koncept. Jeho hlavní myšlenkou bylo vytvořit tři skvělé bagely, pod které se chtěl podepsat.

Sbíhají se vám sliny a toužíte lahodné bagely ochutnat? Pojďte se inspirovat recepty, které sympatický šéfkuchař s Bagel Lounge připravili pro vás.

alt

Interview s Kiko Moya
Kiko, Bagel Lounge jste oslovil sám, nebo si Vás našli sami?
Pravdou je, že mě Bagel Lounge našel sám a pro mě to je samozřejmě skvělá výzva vymyslet receptury pro tři Bagely a tím jim dát samozřejmě důležitost a znalosti restaurace se dvěma michelinskými hvězdičkami. Jsou to výzvy, které miluji, protože mě vyvádějí z mé komfortní zóny a nutí mě přemýšlet o jiném konceptu, jako je Bagel.

V čem tkví tajemství lahodně připraveného bagelu?
Myslím, že perfektní kombinace šťavnatosti a konzistence v každém soustu. Samozřejmě Kombinace různých chutí a textur.

Kde nebo kdy jste ochutnal nejlepší bagel? Sladký nebo slaný? Ve Španělsku Bagely většinou nemáme, i když teď už začínají být známé, doufám, že je budu mít i tady. Sladký bagel jsem nezkoušel, ale vypadá to jako dobrá snídaně.

Připravil jste tři vynikající bagely. Kde jste hledal inspiraci? Jsou to osvědčené recepty ze zahraničí nebo unikátní receptury pouze pro Bagel Lounge?
Snažil jsem se vyrobit tři bagely, které byly inspirovány španělským Středozemím a to kvůli použití produktů a jejich texturám. Jsou to recepty, které jsem vyvinul exkluzivně pro Bagel Lounge.

Snažil jste se v rámci všech těchto receptů vytvořit nějaký základní koncept? Jak jsem říkal, mým záměrem je přenést Středozemní moře do každého kousnutí Bagelu.

Dokážete odhadnout, který z těchto tří receptů bude u zákazníků nejpopulárnější?
Myslím, že hlavně ten vegetariánský, určitě bude patřit k nejoblíbenějším. Pro svou křupavou texturu a sladkost.

Zdroj: www.bagellounge.cz

Aktualizováno Středa, 26 Říjen 2022 22:40
 

Reklama

Banner