Trentinskem za gastronomickými skvosty 1. část PDF Tisk Email
Středa, 06 Listopad 2019 08:56

alt

Kam vyrazit za delikátní gastronomií? Myslím, že Itálie je to pravé. Když vyrazíme na sever Itálie do oblasti Trentina, nalezneme Itálii, ale pocítíme gastronomický vliv Rakouska a Německa. Proto nám bude určitě hodně blízká.

Mírné klima, středozemská vegetace obklopující velké jezero a v pozadí nádherné hory, to vše je Trentinsko. Vidíme zde majestátní hory, tyčící se nad údolími, azurové jezero Largo di Garda, jehož nejsevernější část se nachází právě v provincii Trentino a k jeho břehům se každý rok sjíždějí tisíce turistů. Na severním trentinském břehu se nachází okres Trento a známé lokality Nago, Torbole a Riva del Garda.

Trentino·je rájem outdoorových sportů, turistiky, horských kol, místem pro milovníky jachtingu, windsurfingu a·dalších vodních sportů.

alt

Díky mírnému středomořskému podnebí, které se pouze na tomto břehu dokonale slučuje s alpským klimatem, je trentinská část pro mnohé tou nejpůvabnější, jelikož se vyznačuje sugestivním kontrastem mezi horskou krajinou a zelení v okolí jezera. Nad jezerem se tyčí vrcholy vysoké více než 2 000 metrů, zatímco u jezera kvetou olivovníky a citronovníky.

První, čeho si v Trentinu všimnete, je pestrost a rozmanitost. Bio ovoce a zelenina, kvalitní víno, místní pivo, olivový olej, čerstvé ryby, zvěřina, těstoviny, hovězí maso a jedinečné druhy sýrů. Všechny tyto produkty sklízí nebo vyrábí přímo v·Trentinu.

Kvalita půdy a zdejší mikroklima také vysvětluje pestrost zdejší gastronomické kultury, proto neváhejte a vyzkoušejte pokrmy ze zdejších lokálních produktů.

Trentinská gastronomie je obecně na velmi vysoké úrovni. Potvrzují to i·hvězdičky prestižního gastronomického průvodce Michelin, kterými se může pochlubit··7 trentinských restaurací.

alt

Pokud si chcete užít opravdu delikátní gastronomii v romantickém prostředí s krásným výhledem, navštivte restauraci s hotýlkem Casa del Vino della Vallagarina. Casa del Vino della Vallagarina se nachází ve městě Isera, 10 minut jízdy od města Rovereto. V restauraci si můžete vychutnat tresku a další speciality z oblasti Trentino, spolu s místními víny z hotelového vinného sklípku.

Více na https://www.casadelvino.info/

alt

V posledních letech se opět začala rozvíjet tradiční výroba piva, která se v poválečném období téměř vytratila. Možná vás překvapí, že i zde se budují řemeslné pivovary jako u nás, za zmínku stojí rodinný pivovar minipivovar Birrificio Lederkde můžete ochutnat i piva vyráběná podle českých receptur.

Více na http://www.birrificioleder.it/

Ale více typická je zde samozřejmě viiná kultura. Podnebí, půda a terén se spojily, aby v Trentinu stvořili jedno z nejlepších míst v Evropě, kde se skvěle daří vinné révě. Ve třech druzích lokálních druhů vinné révy se odráží několik staletí vinařské tradice.

alt

Výborně se tu daří původním trentinským odrůdám Nosiola, Marzemino a Teroldego. Ostatním révám se tu ale líbí také. Například odrůdě Müller Thurgau se díky teplým dnům, studeným nocím a kvalitní půdě pozoruhodně daří

Opravdu zážitkovou degustací je Enotour v Borgo dei Posseri Absolutně super zážitek, vyzvedli jsme piknikový košík místními sýry a uzeninami, skleničky a vyrazili po nádherných vinicích s mapkou v ruce ochutnávat výborná místní vína. neomezená konzumace v krásném prostředí vyjde na 20 EUR, prostě úžasně strávený den v překrásném prostředí.

Více na http://www.borgodeiposseri.com/

alt

Tradice rybolovu a konzumace sladkovodních ryb je u jezera Garda tradicí. Proto rodina Armanini založila Troticultura Armanini v Biacesca. Sádky, kde ryby odchovává od samého počátku a současně i zpracovává do finálních produktů. Hlavními rybami její nabídky jsou pstruzi a siveni. Ale chová v menším množství i jesetery a další alpské druhy ryb.

Kromě živých a čerstvých ryb tu můžete koupit kaviár, marinované filety, v octu naložené rybí kousky, uzené filety a mnoho dalších delikates.

Více na https://www.armanini.it/

Stezka Ponale je ikonou této oblasti, je velmi oblíbená návštěvníky i místními obyvateli, kteří nikdy neunaví nádherný výhled, který nabízí v každém zatáčce. Silnice Ponale je známá nejen jedinečnými výhledy na jezero, ale také vojenskými zařízeními, které můžete vidět podél stezky. Lze ji jít jak pěšky tak na kole.

Přímo na konci stezky Tonale se nachází městečko Riva del Garda,  nachází se severním břehu Gardského jezera, snoubí se zde modrá barva vody a nebe, zelená barva středozemské vegetace a bílá barva pláží.

Tip na ubytování:·

Hotel Vittoria Riva je spíše zájezdním hostincem v bavorském stylu jen  pouhých pár kroků od Gardského jezera. Leží přímo v centru města Riva del Garda. Restaurace v hotelu Vittoria připravuje menu složené z více než 60 místních a bavorských jídel a bohatý výběr německého piva. Personál je velmi ochotný a snídaně formou buffetu opravdu vydatná.

Více na https://www.hotelvittoriariva.it/it-it/p/1

alt

Dopřejte si jídla, které pocházejí z okolní přírody a vychutnejte si v Trentinu hory stejně jako pěší túry, cyklistiku nebo lezení po skalách.

Tip na dopravu:

Pokud nechcete vyrazit autem, můžete využít linku do města Trento. FlixBus působí na českém dopravním trhu druhým rokem. Celkem nyní zelené autobusy jezdí do 28 zemí a více než 2 000 destinací, každý den lze vybírat z nabídky přes 350 000 různých spojení. Svým zákazníkům nabízí vysoký komfort cestování se vším, co je pro pohodlnou cestu nezbytné – nabíjecími zásuvkami, extra místem na nohy, dostatečným zavazadlovým prostorem a kvalitním Wi-Fi připojením.

Jízdenku si mohou zákazníci zakoupit z Prahy, Brna, Ostravy a dalších měst už od 149 Kč.

alt

Více informací naleznete zde.
alt

http://www.birrificioleder.it/

http://www.borgodeiposseri.com/

https://www.visittrentino.info/cs

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Leden 2020 11:14
 

Reklama

Banner