Užijte si zimní wellness v maďarských termálních lázních Hevíz PDF Tisk Email
Pondělí, 23 Leden 2023 16:57

alt

Hévízské léčivé jezero,·osvěžující tělo i duši, je·největším biologicky aktivním přírodním termálním jezerem světa.·Jezero o rozloze 4,6 hektarů (přesně 46.350 m²) je v·hloubce 38,5 metrů napájeno pramenem s·obsahem síry, rádia a minerálů. Díky vysokému průtoku pramene se voda v·jezeře každých 72 hodin kompletně obměňuje. Voda Hévízského jezera je bohatá na rozpuštěné i plynné látky a spojuje v·sobě příznivé vlastnosti uhličitých, sirných, vápenatých, hořečnatých a hydrogenuhličitanových vod.

 

Na hladinu jezera by se vešlo téměř 6 a půl fotbalových hřišť. Průtok vody je přibližně 410 litrů za sekundu. Teplota vody vyrážející z podzemí se pohybuje kolem 40 °C, ale vzhledem k ročnímu období a počasí dosahuje na hladině i v nejchladnějších měsících zhruba 24 °C, zatímco v létě 38 °C.

Voda Hévízského jezera je mimořádně čistá a dokonce i v místech, kde hloubka dosahuje 2 metrů, je vidět na dno jezera. Leknín, lotos, vodní růže – návštěvníci jim říkají různě, jisté však je, že růžové a fialové květy, ladně se vznášející na hladině, okouzlí každého, kdo do Hévízu přijede.

alt

Osvěžte se v Hévízu díky síle přírody! Nestačí si jen vzít volno, k tomu, abyste načerpali novou energii, je potřeba něco víc. Zážitky, které nás naplní pocitem štěstí. Pohodlná postel pro klidný spánek, procházka nebo uvolňující pohyb na čerstvém vzduchu, zpěv ptáků, šumění stromů ve větru.

Uvolněte své svaly v příjemné termální vodě, která působí díky své teplotě 32–36 °C a obsahu minerálů blahodárně na vaše svaly a klouby, zatímco čas strávený ve vodě vždy účinně uvolňuje stres. Plavání, kterým si protáhnete celé tělo, je mimořádně prospěšné pro vaši páteř. Životodárná voda je jedním ze základních pilířů organizmu. Proto konzumujte potřebné množství tekutin, pokud možno přírodní vody.

Hýbejte se každý den! Co se týče načerpání energie, aktivní pohyb na čerstvém vzduchu je jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout. Dochází při něm k pročištění dýchacích cest a stimulaci krevního oběhu i látkové výměny.

alt

Tip na ubytování:  NaturMed Hotel Carbona Hévíz****

NaturMed Hotel Carbona je celoročně otevřený hotel se středomořskou atmosférou situovaný v Hévizu. Nabízí nádherné bazény (s vodní plochou 1 000 m²), termální lázně evokující dobu starého Říma, řadu wellnesových a terapeutických procedur a klimatizované ubytování.

Hotel poskytuje ubytování v pokojích a apartmá s balkonem, koberci, satelitní TV s plochou obrazovkou, minibarem a koupelnou se sprchou nebo vanou a fénem. Nechybí zde župany, pro pohodlnou cestu do hotelového wellness.

Pobyt u bazénu si můžete zpestřit koktejlem z nabídky Pool baru.

alt

Denně se tu podává bohatá snídaně formou bufetu a rozmanitá večeře, která zahrnuje jak místní speciality, tak středomořskou a evropskou kuchyni.

Hosté mají volný vstup do hotelového wellness a fitness centra s krytým i venkovním bazénem, vířivkou a suchou i parní saunou. K dispozici je také kosmetický salon, kde se provádí vlasový styling, pedikúra, manikúra a make-upy.

Termální koupele Svatého Kryštofa připomínají luxusní koupele z doby starého Říma, se svými termálními bazény napájenými vlastním pramenem, perličkovou koupelí a Kneippovým chodníkem zajišťují osvěžení a prokrvení celého těla. Hotelové wellness nenabízí jen tradiční procedury, ale také procedury wellness-vital. V nabídce máme celkem 26 druhů masáží, mezi které patří i masáže se speciálními postupy, jako například masáž listem bio Aloe Very či masáž Thalion.

alt

V hotelu jsou turistické informace a lze si v něm zdarma uschovat zavazadla. NaturMed Hotel Carbona má též vlastní bezplatné parkoviště.

Podle nestranných hodnocení napsaných hosty patří tato oblast mezi oblíbené části destinace Hévíz.

alt

NaturMed Hotel Carbona**** | Spa and wellness hotel in Hévíz, Hungary

Aktualizováno Sobota, 28 Leden 2023 09:31
 

Reklama

Banner